Меблева фабрика РАдеРА - Виготовлення сходів з дерева. Оздоблення різьбленням, інкрустацією, патиною. Комбінація дерев´яних частин сходів з металом, каменем, склом.

 
   
 
 
 
Дерев´яні сходи
 
Так, зізнаюся, я чув про спроби зробити сходи непомітними, зробити її залізною, скляною, красивою. Так ось, скажу я вам, шикарні, розкішні сходи виглядають як раз так, як потрібно. Отже, вирішено, сходи будуть великим і розкішним елементом Вашого будинку, чи будемо ми економити на красі Вашого будинку?
Сходи бувають з дерева, з мармуру, із залізобетону. Поговоримо спочатку про дерев´яні.
Ви знаходитесь в зручній для Вас обстановці і з Вами працюють наші художники втілюючи в життя, спочатку на папері, Ваші уявлення про прекрасне. Потім це все оплачує, той хто зазвичай за все платить і ви можете летіти на кориду в Іспанії, потім пара тижнів на Майорці, потім місяць на Мальдивах, потім придумаєте що-небудь ще, чи доведеться повернутися до звичайного способу життя, але не турбуйтеся, зовсім скоро буде готовий Ваш новий приголомшливий Дім. І тоді почнеться справжня Фієста.
Дерев´яні сходи, як втім і мармурові, складаються з похилих частин які чергується з ступінчастою поверхнею - сходових маршів і горизонтальних частин - сходових площадок.
По розташуванню прогонів - маршів у сходовій площадці, сходи бувають одномаршові, двохмаршові і трьохмаршові. Ширина площадки між прогонами повинна бути не менше ширини одного маршу, а ширина поверхової площадки визначається розташуванням вхідних дверей в кімнати, але вона також повинна бути не менше ширини прогону. Найбільш поширеним типом сходів є двохмаршові. Висота перил над рівнем сходів повинна бути 900-950 мм. Рівень підлоги майданчика розташовується нижче рівня підлоги обслуговуємих приміщень на 20 мм.
Сходова площадка повинна мати кріплення на капітальних стінах. Від горища сходова площадка повинна відділятися перекриттям і воно повинно бути вогнестійким. У перекритті може бути влаштований тільки отвір для входу на горище.
Кріплення сходинок маршу може проводитися такими методами:
  • сходинки маршів можуть опиратися обома кінцями на косоури або тетіви - це двохкосоурні сходи;
  • одним кінцем на косоур, а іншим замуровується у стіну - це однокосоурні сходи;
  • замуровуваєтся у стіну тільки одним кінцем і вільно висить іншим - безкосоурні сходи.
При безкосоурних маршах замуровування кінця сходинки в цегляну стіну можливе тільки при стінах не тонше чим в півтори цеглини.
Зазвичай дерев´яні сходи одномаршеві або двохмаршеві. За умовами протипожежної безпеки їх застосовують у малоповерховому будівництві й щаблі розташовуються на косоурах або на тетівах.
Всі частини дерев´яних сходів роблять з лісоматеріалу з вологістю не більше 12%. Проступи сходинок роблять з 30-50 мм дошок. Підсходинки робляться з дошок товщиною 25 мм; тетіви - з дошок шириною 180-200 мм і товщиною 70-80 мм. Сходи на косоурах значно красивіші, ніж на тетівах, але для косоура потрібні бруси великого перетину, так як вирізка для сходинок послаблює косоури. Марші і майданчики дерев´яних сходів загального користування підшивають знизу тонкими дошками і штукатурять для зменшення небезпеки займання.
Ширина сходів повинна бути 800 мм - це мінімум, коли підніматися і спускатися ще зручно, 900 мм - прийнятно, 1000 мм і вище - комфортно. Величину 1000 мм прийнято вважати оптимальною. Глибина сходинки дерев´яних сходів повинна бути не менше 300 мм, тобто вона повинна бути не менше довжини Вашого взуття. Каблук повинен вставати на щабель міцно і надійно, інакше сходи не будуть безпечними. Більш комфортні сходинки глибиною від 300 до 350 мм.
Оптимальною висотою сходів прийнято вважати 150 мм (ця величина вказується в багатьох підручниках і спеціальних виданнях). Хоча багато виробників дерев´яних сходів роблять висоту від 170 до 180 мм при ширині 300-350 мм. По таких щаблях людині середніх розмірів зручно і підніматися, і спускатися. Всі ці величини розраховуються виходячи із середньої величини кроку людини - 450-500 мм.
Незалежно від кута підйому сходів, сума розмірів сходинки ( глибини - поступи і висоти - підсходинки) повинна бути приблизно 450-500 мм (середня величина кроку людини). Підйом по сходах вимагає певних зусиль, зростаючих із збільшенням кута нахилу маршів (від 30 до 60 градусів). При куті більше 45 градусів дерев´яна сходинка стає "однобічною", тобто спускатися по ній бажано в тому ж положенні, що і підніматися. При куті 60 градусів, навіть підніматися по сходах важко, не те що спускатися, тому при такому куті нахилу звичайно передбачають влаштування сходинок змінної ширини. Загалом, чим менше кут нахилу, тим комфортніше сходи, хоча все в міру, тому що сходи не повинні бути дуже довгими.
Якщо в будинку є маленькі діти, то крім основних поручнів, спеціально для дітей, роблять перила маленьких розмірів.
При влаштуванні сходів треба пам´ятати і про те, що сходи - це не тільки інструмент підйому людського тіла на верхній поверх, це ще й місце, по якому Ви переносите речі, тіж меблі. І сходи повинна дозволяти все це робити.

Матеріал для виготовлення дерев´яних сходів

Матеріал виготовлення та конструкція сходів, насамперед, впливають на художній образ інтер´єру. Найбільш красиві дерев´яні сходи виготовляються з бука, дуба, меранті, венге і зебрано.
Добре підготовлене дерево твердої породи - це самий благородний і благодатний матеріал. Добре оброблене дерево, тим паче, якщо воно відноситься до різновиду червоного, з лаковим покриттям, воно живе і навіть світиться. Тропічну породу не їсть наш довгоносик і короїд.

* Цікавий факт: У шафі, зробленій з червоного дерева не заводиться міль.

Але повернемося до наших сходів. Окрема задача вписати дерев´яні сходи в загальний дизайн приміщення - це завжди непросто. Кращий варіант - це коли задача вирішується в момент проектування архітектури та накладки дизайнерських ескізів загального інтер´єру.
 
Приклади робіт
 
Деревянная лестница Деревянная лестница Деревянная лестница
Деревянная лестница Деревянная лестница Деревянная лестница
Деревянная лестница Деревянная лестница Деревянная лестница
  Деревянная лестница  
 
Наші сходи розраховує інженер-конструктор, тому вони надійні. Моделює дизайнер, тому вони стильні. Малює художник, тому вони гарні. Виробляють їх столяри-червонодеревники, тому наші сходи виготовлені технологічно правильно, та з любов´ю оздоблені різьбою, інкрустацією, розписом.
 
 
Наші контакти: +38 (044) 498-94-07, +38 (044) 498-94-08, +38 (050) 353-27-36
 
 
Русская версия сайта